به گزارش آذرمدیا، روزنامه اصفهان زیبا طی مطلبی به بررسی مدل جدید کارآموزی ارایه شده در مرکز کارتاپ شرکت آذرجم پرداخته است.
لینک گزارش:  http://www.isfahanziba.ir/node/48206
 
متن گزارش:
یک شرکت اصفهانی با هدف آموزش جوانان برای ایجاد کسب و کارهای جدید فعالیت می کند؛
 
 

مینا ایزدی

پیشنهاد ایده برای آغاز یک کسب و کار جدید و البته پرورش ایده هایی که هنوز خام هستند انگیزه افراد را برای شروع یک کسب و کار جدید تقویت می کند. اثربخشی ایده ها زمانی که توسط افراد با تجربه پخته می شوند و پروبال می گیرند بیشتر هم می شود؛ ایده هایی که با اعتبار سنجی آنها از مراحل بعدی کار نیز می توان اطمینان کسب کرد و با اعتماد به نفس بیشتری ایده ها را تا زمانی که به محصول تبدیل می شوند همراهی کرد. اهمیت کارآفرینی برای اصفهانی ها شناخته شده است؛ افرادی در این استان برای تربیت نیروی های خلاق و کارآفرین دست به کار شده اند و با برگزاری دوره های کارآموزی، در کنار فارغ التحصیلان و افراد با انگیزه برای ایجاد یک کسب و کار جدید قرار گرفته اند تا اهدافشان به سرانجام برسد. شرکت آذرجم اسپادان در اصفهان یکی از مجموعه هایی است که با هدف تربیت افرادی که دغدغه کارآفرینی را در سر دارند فعالیت می کند. آموزش های این شرکت فرصت مناسبی است برای جوانان و افرادی که در ابتدای مسیر هستند و هنوز برای شروع کار و ایجاد یک شغل سردرگم اند؛ این دوره های سه ماهه آنها را تا دست یابی به اهدافشان یعنی ایجاد یک شغل جدید و نو هدایت می کند.

در باره اهداف این شرکت و چگونگی فعالیت ها به منظور پرورش کارآفرینان مدیرعامل شرکت آذرجام اسپادان به اصفهان زیبا می گوید: هدف شرکت این است که تمامی کارآموزان به کارآفرینان موفقی تبدیل شوند و بتوانند شغل ایجاد کنند به همین منظور در این شرکت مفهوم شتاب دهنده های کسب و کار با فرصت کارآموزی ترکیب شده و با این ترکیب در نهایت ایده و کسب و کار جدیدی به کارآموزان پیشنهاد می شود. حامد ترکش با اشاره به فعالیت شتاب دهنده ها در این شرکت تصریح می کند: در برخی مواقع تیم یا فردی که به شرکت ورود پیدا می کند از ایده مشخصی برای ایجاد یک کسب و کار برخوردار است و این ایده را از طریق فراخوان مطرح می کند سپس در صورتی که ایده ها به اندازه کافی مناسب باشند و مورد پذیرش شتاب دهنده ها قرار گیرند، شتاب دهنده ها نیز به این افراد کمک می کنند تا ایده هایشان پرورش یافته و برای آغاز کسب و کار جدید سرمایه گذار داشته باشند در نهایت هم 15 یا 20 درصد سهام شرکت را به خود اختصاص می دهند.

در تمامی مراحل همراه کارآموزان هستیم
در شرکت آذرجم،  این فضا و فرصت در اختیار کارآموزان قرار می گیرد تا برای آغاز یک کسب و کار توسط آنها،  ایده ها به محصول تبدیل شود، کسب و کارشان رشد پیدا کند و به بازارهای هدف ورود پیدا کنند؛ ترکش تصریح می کند: برای طی کردن تمامی این مراحل در کنار کارآموزان هستیم  و البته برای ارائه این آموزش ها هیچ گونه مبلغی دریافت نمی شود و تمامی این خدمات به صورت رایگان صورت می گیرد، در نهایت با موفقیت این افراد برای راه اندازی و ایجاد کسب و کار بخشی از سهام شرکت هایی که راه اندازی می شوند به آذرجم تعلق می گیرد.

     تیم سازی برای کارآفرینان
تشکیل تیم برای کارآموزان از دیگر نکاتی است که مدیرعامل شرکت آذر جم به آن اشاره کرده و خاطرنشان می کند: کارآموزان یا به صورت فردی برای ایجاد کسب و کار به شرکت ورود پیدا می کنند تا از آموزش های لازم بهره بگیرند یا اینکه از همان ابتدا تیم خود را تشکیل داده اند، اما تیم های دانشجویی کامل نیستند و حتی این امکان وجود دارد که این افراد در کنار یکدیگر برای ایجاد و پیشروی در کسب و کار با اختلاف نظر مواجه شوند و نتوانند به خوبی فعالیت کنند به همین منظور با انجام تست هایی که توسط دپارتمان منابع انسانی شرکت روی این افراد انجام می شود تیم سازی نیز توسط شرکت انجام می شود و افرادی که از لحاظ ویژگی های شخصیتی و مهارت های لازم می توانند در یک تیم قرار بگیرند شناخته می شوند؛ هدف هم از تیم سازی برای کارآموزان این است که با چینش تیم توسط شرکت، در نهایت خواسته کسب و کارها به طور کامل برآورده شود و آنها در فعالیت خود موفق شوند.

     پیشنهاد ایده به کارآموزان
بسیاری از دانشجویان از ایده های مناسبی برای راه اندازی یک کسب و کار و ورود به بازار برخوردار نیستند به همین دلیل شرکت آذرجم ایده هایی برای راه اندازی فعالیت و ایجاد شغل به آنها پیشنهاد می کند که البته این ایده ها از زمینه اصلی فعالیت شرکت فاصله دارند؛ مدیرعامل شرکت آذرجم اسپادان عنوان می کند:  این ایده ها در اختیار کارآموزان قرار گرفته و به آنها کمک می شود  تا ایده ها پخته شوند و پروش پیدا کنند، درواقع به آنها آموزش های لازم برای ایجاد مدل کسب و کار و موفقیت در کسب و کار جدید ارائه داده می شود. ترکش می افزاید: ایده ها توسط شرکت به کارآموزان داده می شود تا هم آنها نگرانی بابت دزدی ایده ها توسط سایر افراد نداشته باشند و هم اینکه با اعتبار سنجی هایی که توسط شرکت انجام می شود از وجود بازار برای ایده ها اطمینان کسب کرده و در نهایت مدل کسب و کار برای آنها طراحی خواهیم کرد.

     اعتبار سنجی ایده ها
شانس موفقیت عملیاتی کردن ایده ها با اعتبار سنجی آنها توسط افراد آشنا به بازار افزایش پیدا می کند. اینطور که مدیرعامل شرکت آذر جم می گوید: در رابطه با تمامی ایده ها اعتبار سنجی لازم انجام می شود و از وجود بازار لازم برای عملیاتی شدن این ایده ها و تبدیل آنها به محصول  اطمینان کسب می شود بنابراین شانس موفقیت برای فروش محصولات و خدمات کسب و کارهای جدیدی که با طی کردن دوره های آموزشی ایجاد شده اند بالاست.

     کسب مهارت های لازم در سه ماه
به گفته ترکش، تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از دریافت مدرک کارشناسی می توانند به عنوان کارآموز در شرکت آذرجم حضور پیدا کنند و از آموزش ها و خدمات این شرکت برای آغاز کسب و کارهای جدید استفاده کنند البته حضور دانش آموزان دبیرستانی نیز در دروه های کارآموزی تجربه مناسبی بوده است و این افراد نیز می توانند برای کسب مهارت های لازم از این آموزش ها بهره ببرند ضمن اینکه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز برای کسب آموزش های لازم در شرکت حضور پیدا کرده اند و در مجموع از حضور افراد زیر 35 سال برای کارآموزی در شرکت آذرجم استقبال می شود. ترکش می گوید که آموزش های شرکت برای کارآموزان در راستای ایجاد کسب و کار های جدید و کارآفرینی هم به صورت کلاسیک انجام می شود و هم اینکه به صورت مربیگری با حضور پیوسته مربیان در کنار کارآموزان به منظور طی کردن دوره کارآموزی صورت می گیرد. وی ادامه می دهد: ارائه آموزش های لازم به کارآفرینان در طول سه ماه صورت می گیرد و درصورتی که پس از سه ماه موفقیتی به منظور ایجاد کسب وکار جدید صورت نگیرد دلیلی برای ادامه دادن این آموزش ها به افراد وجود ندارد.